Ostatni wieczór strzelecki na strzelnicy pneumatycznej obfitował w dobre wyniki. Coraz więcej zawodników nabrało już doświadczenia i strzelało do dwóch tarcz aby ułatwić sędziemu odczytywanie wyników.

Po godzinie 18.00 zjawili się zawodnicy w ramach przeprowadzanej rywalizacji z broni pneumatycznej.

Wyniki były już zdecydowanie lepsze, strzelcy pewniejsi w posługiwaniu się wiatrówkami.

18.00 - strzelnica pneumatyczna zapełniła się członkami KŻR LOK Lwówek

Było dużo zabawy, pozytywnych i negatywnych emocji. Wiele rozczarowań, bo wielu naszych strzelców od wielu lat nie podchodziło do broni pneumatycznej

 

Indywidualny Turniej Strzelecki z okazji Święta Niepodległości to już tradycja naszej małej społeczności strzeleckiej.

8 zawodników przystąpiło do zawodów, w których oddawali dwie serie strzeleckie. Wyniki były bardzo zbliżone szczególnie w grupie czołowej.

Październik w naszej społeczności strzeleckiej jest miesiącem pistoletu. W sobotę zaplanowano zawody strzeleckie poprzedzone dwoma treningami. Niestety na zawody stawiło się tylko 4 zawodników. Podjęto decyzję o przeniesieniu zawodów na niedzielę i każdy miał zmotywować innych do przyjścia.

Nocne strzelanie nie należą do najłatwiejszych, szczególnie jesienią. Niestety tylko 4 zawodników stanęło do tego wezwania.

Każdy zawodnik miał możliwość oddać dwie serie. Najlepsze liczona była do klasyfikacji. 10 strzałowe serie przy oświetlonych tylko tarczach - powodzenia.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Radosław Musiał - 83 pkt
  2. Wiesław Sarrazin - 82 pkt
  3. Ireneusz Witkowski - 72 pkt
  4. Kazimierz Mrukowicz - 71 pkt

W przeprowadzeniu zawodów pomagały w pokoju sędziowskim uczennice klasy mundurowej z LO Pniewy.

Sześć drużyn i jedna w niepełnym składzie stanęło do rywalizacji. Czteroosobowe zespoły oddawały 10 strzałową serię. Zawody były eliminacją do powiatowych zmagań jednostek OSP.

Pochmurne popołudnie przyniosło ciekawe rozwiązania, które będą rzutować na kolejność końcową. Wielu zawodników powinno policzyć swoje serie i wyniki aby spełnić wymogi regulaminu

O godzinie 18.30 na scenie XVI Lwóweckiego Święta Chleba Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Pan Piotr Długosz, Poseł na Sejm Pan Jakub Rutnicki oraz Prezes KŻR w Lwówku Pan Wiesław Sarrazin wręczyli nagrody w turnieju drużynowym i indywidualnym. Niepowtarzalną ozdobną tarczę wykonał Pan Andrzej Ślotała

 

Piątkowe popołudnie przysporzyło sympatykom sportu strzeleckiego sporo emocji a najwięcej stresu. Formuła zawodów jedna tarcza - jedna seria jest tak specyficzna, że osiągane wyniki nie zawsze odzwierciedlają umiejętności rzeczywiste zawodników.